Alanyagroup.com: Antalya Airport Transfer

“Attalos Yurdu” fehvaına gelen Antalya, II. Attalos aracılığıyla kurulmuş bir liman kentidir. Bergama Krallığı’nın sona ermesiyle bir süre bağımsız halde kâin site, çabucak ardından korsanların eline mazitir. M.Ö. 77’bile Bey Servilius Isauricus aracılığıyla Roma topraklarına sıkılmış ve M.Ö. 67’bile Pompeius’un donanmasına üs olmuşdolaşma. M.S. 130’da Hadrianus’un Attaleia’yı görüşme etmesi ile şehrin vürutmesi sağlamlanmıştır. Bizans egemenliği sırasında piskoposluk merkezi olan site, son olarak Türklerin hakimiyetine girmiş ve oylumlu bir tekâmül göstermiştir. Meydana getirilen arkeolojik haklara için Antalya ve çevresinde, hasetmüzden 40 bin sene önce dahi insanların yaneşeliığı ortaya çıkmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ” Hiç şüphesiz ki Antalya, dünyanın en ömre bedel yeridir” söylediği şehre götürüyoruz şimdi sizi. Her sene milyonlarca otokton ve yabancı turiste soy sahipliği fail Antalya, tarihi ve kültürel turizme dikkat duyanlar kucakin tam bir gezim cenneti! Gün boyunca dayanıklı çok medeniyete soy sahipliği fail bu nadide site, parafin bayraklı plajları ile bile oldukça pop. Antik kentleri, kendine katışıksız lezzetleri, etkileyici dokusu ve masmavi denizi ile Antalya’da gezebileceğiniz birbirinden ömre bedel 13 yeri sizin kucakin listeledik. şayet siz bile yaz tatili kucakin bir Akdeniz kentinin tadını çıkarmak istiyorsanız yolculuk çekimınıza bu bölgeleri eklemenizi tavsiye ediyoruz. İşte birbirinden dörtköşe Antalya rotaları…

Antalya seyahatinizde sizi önlayacak ilk önem Kaleiçi. Bergama İmparatorluğu ile beraberinde hızlı bir şekilde büyüyen ve ivme kaydeden Kaleiçi, ardından belli bir süre korsanların idaresinde yönetilmiş. Roma İmparatorluğu’nun şehri ele geçirmesinin ardından bölgede önem saha surlar hoşgörülületilmiş ve bölgedeki liman, ticari anlamda önemli bir konuma yükselmiştir. Tekrar bu dönemlerde Hadrian (Hadrianus), Attaleia’yı görüşme etmiş ve Antalya’nın pop Üç Bapları kurma edilmiş. Yalnızca sokaklarını gezmenin dahi çok dörtköşe olduğu Kaleiçi, tarihi dokular beyninde gezmekten sağlık alanlar kucakin adeta biçilmiş kaftan. Yürüyüş rotanızda rağmenıza çıkacak olan Osmanlı, Bizans ve Selçuklu izleri ile tarihe yol edebilir ve suret kenarlarındaki hediyelik kayıt dükkanlarını gezebilirsiniz.

Şehirdeki ilginç noktalardan biri olan Yanartaş, her sene otokton ve yabancı binlerce turisti kendine çekmeyi muvaffakiyetyor. Antalya’nın Tümsekli ilçesi Çıralı mahallesi plajının kuzeyindeki kayalıklarda önem saha katıksız kavara kaynağından binlerce yıldır çısoy alevler kırık dökük Yunan Mitolojisi’ne için farklı bir hikayesi bulunuyor. Bu hikayeye için, Ephyra Kralı Glaukos’un oğlu Hipponoes bir av partisinde kardeşi Belleros’u öldürür ve Hipponoes’e “Belleros’u Yiyici” fehvaına gelen Bellerophontes adı verilir. Ephyra’dan güruhlen Bellerophontes, çareyi Argos kralına sığınmakta bulur. Namına sığınan bu genci öldürmek istemeyen Argos Kralı ise onu Likya Kralı’na gönderir. Likya Kralı gencin haline dağr ve onu öldürmek istemez. Genci, Olympos dağında yaşayan kükremek başlı, keçi gövdeli, yerdegezen kuyruklu ve ağzından alevler saçan korkunç canavar Chimera ile harpmaya gönderir.

Bellerophontes, Pegassos adlı kanatlı atına binerek Chimera ile savaşmak kucakin yola çıkar. Chimera, Bellerophontes’e saldırdığında Pegassos havalanır. Bellerophontes yere inerken mızrağı ile canavarı yerin yedi yan dibine gönderir. Fakat Chimera gömüldüğü yerin 7 yan şeşndan alevler saçcevher devam paha. Anadolu’da binlerce yıldan beri anlatılan bu efsaneye için hala yanan alevler, Chimera’nın yerin yedi yan dibinden fıştepe alevleridir. Öte yandan Bellerophontes’in zaferini kutlamak kucakin Olympos’da bir yarış düzen edilir. Atletler Chimera’nin hınçiyle meşalelerini tutuşturarak Olympos kentine koşarlar. Böylece, hasetmüzde hala devam fail Olimpiyat Oyunları’nın Anadolu’daki ilk örneğine tanıklık edilmiş evet.

Antalya’nın simgelerinden biri olan Tarihi Sayaç Kulesi şehrin tam göbeğinde önem kırmızıır. Tarihi cihannüma, bir burç üzerinde görülür. Kulenin saati Alman İmparatoru II.Wilhelm aracılığıyla dürü edilmiştir. II. Köleülhamit’in tahta çıkışının 25. seneı andaçsına Said Uslu aracılığıyla yaptırılan Sayaç Kulesi, yıkılan dış kalenin kuzeye bakan burçlarında önem kırmızıır. Antalya Sayaç Kulesi`nin zeminden kaban noktasına vasıl yüksekliği 14 metre, burcun üzerinden ise 8 metre olarak hesaplanır. Turfa zamanlarda büsbütün aşiret imalı dövme demirden bir vakit mekanizmasına iye olan kulenin saati 1974 senesinde yine bileğkârtirilmiştir. Turfa vakit mekanizmasından geriye, üzerinde Hz. İsa, Hz. Meryem ve bir aziz kabartmasının önem aldığı bir çan kalıktır. Sayaç Kulesinin şimal yönında ise çıkıntı halinde bir güçlü önem kırmızıır. Bu demirin kârlevi ise ölüm cezası edilen kişileri sıra boyu halka teşhir etmektir.

Listemize Ayayorgi Kilisesi ile devam ediyoruz. Kilise, Alanya Kalesi’nin midi kısımlarında önem kırmızııyor. Taban Yorgi öteki ismiyle Hagios Georgios olarak da biliniyor. M.S. 6.yüzyılda kuruluşldığı tahmin edilen kilise Bizans dönemine ilgilendiren. Tarihi kuruluşnın dini açıdan önemi pozitifnca piskoposluk haline getirilmiş. Kermen sınırlarında Yığınçuklulara ilgilendiren olmayan sessiz yayın olmasının kenarı keşik Alanya’nın Türk-İslam dönemi öncesinden hasetmüze vasıl nadir kuruluşlarından biridir. Ana özelliği hala korunan kilise içinde bozma olan fresk izlerine rastlamak mümkün. Kilise hasetmüzde bir tamlık halinde sahabet şeşna alınmıştır.

Antalya vip transfer

Gazipaşa Transfer

Seo Fiyatları https://mockup.name.tr/ https://yenilenmistelefonlar.name.tr/ https://avcilarmarangoz.name.tr/ https://pendikmarangoz.name.tr/ https://amasyawebtasarimseo.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al
instagram takipçi satın al